ADR-Vlaanderen

Verenigt mensen met een hart voor Roemenië

Europadag bij ADR-Vlaanderen

Europadag (9 mei) is het jaarlijkse feest van vrede en eenheid in Europa. De datum is de verjaardag van de historische Schuman-verklaring (1950), waarin Schuman pleitte voor een nieuwe vorm van politieke samenwerking in Europa, die oorlog tussen de Europese naties ondenkbaar zou maken. Schumans’ voorstel wordt gezien als de eerste aanzet tot wat later de Europese Unie zou worden.

ADR-Vlaanderen neemt voor de eerste keer deel aan de Europadag met een eigen festival, niet op 9 mei, maar wel op zaterdag 24 mei 2025. Op 4 en 18 mei 2025 worden immers in Roemenië presidentsverkiezingen gehouden. Het festival vindt plaats aan het hoofdkantoor van ADR-Vlaanderen (op de parking), Korte Begijnenstraat 18, 2300 Turnhout.

Om 15 uur geven we het startschot voor het festival.  Er zullen allerlei kleurrijke standjes met hapjes en drankjes aanwezig zijn, zoals streetfood (foodtrucks), Portugese en Roemeense wijnen, … Een Roemeense groep uit Turnhout zorgt voor muziek en ambiance. We voorzien ook een optreden van een Bulgaarse dansgroep, kortom, voor elk wat wils.  Uiteraard kan de stand van ADR-Vlaanderen en ADR-Toerisme niet ontbreken!  Het einde is voorzien om 21.30 uur. Iedereen is welkom en de toegang is gratis.

Datum

24 mei 2025

Tijd

15.00 - 21.30

locatie

ADR-Vlaanderen
Korte Begijnenstraat 18, 2300 Turnhout

Categorie

organisator

ADR-Vlaanderen
Telefoon
+32 14 403 163
E-mail
info@adrvlaanderen.be
Website
https://adrvlaanderen.be/
QR-Code